ORTHOVISC-T

Opis

Orthovisc-T iniekcyjny wiskoelastyczny roztwór hialuronianu sodu przeznaczony do łagodzenia bólu i przywracania prawidłowego funkcjonowania ścięgien uszkodzonych w wyniku zmian przeciążeniowo – zwyrodnieniowych.
Orthovisc-T zapewnia niezbędne nawilżenie ułatwiając poślizg ścięgien, tworząc jednocześnie korzystne środowisko gojenia. Leczenie przy zastosowaniu Orthovisc-T stanowi wygodną, ambulatoryjną alternatywę iniekcji kortykosterydowych, które wiążą się często z dotkliwymi efektami nie pożądanymi i ograniczoną długoterminową skutecznością. 

ORTHOVISC-T KORZYŚCI KLINICZNE

  • Przynosi ulgę w bólu
  • Wspomaga gojenie ścięgien
  • Pozwala pacjentom na powrót do sportu, który przestał być uprawiany w skutek odczuwanego bólu
  • Przywraca funkcje fizjologiczne ścięgna
  • Niskie ryzyko wystąpienia działań niepożądanych
  • Biozgodność

Przywrócić sprawność

ORTHOVISC-T zmniejsza energię potrzebną do szczytowego napięcia ścięgna, sztywność oraz maksymalną siłę, w większym stopniu niż roztwór soli.

Sprawdzony klinicznie

W badaniu klinicznym pacjenci cierpiący na zapalenia nadkłykcia bocznego, którzy otrzymali iniekcje kwasu hialuronowego wykazali znacznie większą poprawę w skali VAS oceniającą poziom bólu w porównaniu do tych, którzy otrzymali iniekcję kortykosterydów, w okresie do roku po iniekcji.

Wskazania

Orthovisc-T ma na celu złagodzenie bólu i przywrócenie prawidłowego funkcjonowania ścięgien u pacjentów ze schorzeniami takimi jak przewlekłe zapalenie nadkłykcia bocznego.

Sposób dostarczania

Orthovisc-T to sterylny wiskoelastyczny preparat hialuronianu sodu dostarczony w formie jednorazowej szklanej strzykawki 2 ml. Jeden mililitr Orthovisc-T zawiera 15 mg hialuronianu sodu, 9 mg chlorku sodu i sterylnej wody do wstrzykiwań (USP). Zawartość strzykawki jest sterylna pod warunkiem, że blister w którym znajduje się strzykawka pozostanie nienaruszony.