MONOVISC™ PLUS

Opis

MONOVISC™ PLUS to jałowy, nie alergizujący roztwór hialuronianu sodu, lekko-usieciowany za pomocą opatentowanego chemicznego czynnika sieciującego.

  • Zawiera nisko-usieciowany hialuronian sodu (NaHA) rozpuszczony w soli fizjologicznej, buforowanej fosforanem o stężeniu fizjologicznym, osmolowym. 
  • Wykonany z ultra czystego, wytwarzanego w wyniku fermentacji bakteryjnej, hialuronianu sodu o dużej masie cząsteczkowej.

Zastosowanie

MONOVISC™ PLUS zastrzyk z usieciowanego hialuronianu sodu to pojedyncza iniekcja usieciowanego hialuronianu sodu, zaprojektowana aby zwalczać objawy choroby zwyrodnieniowej stawów.

Wskazania

MONOVISC™ PLUS jest wskazany jako suplement wiskoelastyczny lub zamiennik mazi stawowej w ludzkich stawach.

  • Nadaje się do leczenia objawów dysfunkcji stawowych u ludzi, takich jak choroba zwyrodnieniowa stawów. 
  • Działanie MONOVISC™ PLUS polega na nawilżeniu i wsparciu mechanicznym.

Sposób użycia/Wskazówki dotyczące stosowania

Wymagana ilość MONOVISC™ PLUS jest wstrzykiwana przez sterylną, jednorazową igłę do iniekcji podskórnych o odpowiednim rozmiarze do wybranej przestrzeni stawowej.

Działania niepożądane

MONOVISC™ PLUS jest każdorazowo dokładnie badany, aby określić czy każda seria produktu jest zgodna z wymaganiami jakościowymi. Odkąd cząsteczki kwasu hialuronowego nie wywołują reakcji zapalnych, wszelkie tego typu reakcje uznaje się za skutek inwazyjnego zabiegu. Po iniekcji dostawowej preparatu zawierającego hialuronian sodu zaobserwowano sporadyczne przypadki krótkotrwałej opuchlizny i dyskomfortu z powodu bólu o nasileniu od łagodnego do umiarkowanego. Ogólne zagrożenia związane z zabiegiem wstrzykiwania substancji do stawów mogą obejmować zakażenia i krwawienie.

Opakowanie

MONOVISC™ PLUS jest jałowym wiskoelastycznym preparatem dostarczanym w jednorazowych szklanych strzykawkach o pojemności 4.0 ml. Każda strzykawka zawiera rozpuszczony w soli fizjologicznej, buforowanej fosforanem, lekko-usieciowany hialuronian sodu. 

W celu uzyskania pełnej informacji o produkcie proszę odnieść się do ulotki przylekowej.