NANOFX® – NANOZŁAMANIA

Opis

Dla osób w początkowych stadiach artretyzmu lub z uszkodzeniami tkanki chrzęstnej firma Arthrosurface® oferuje innowacyjne urządzenie służące do pobudzania szpiku kostnego o nazwie NanoFx® (nanozłamania).

Urządzenie to pozwala na mniej inwazyjne, głębsze i bardziej efektywne perforacje w stosunku do tradycyjnych technik operacyjnych opartych na mikrozłamaniach. Urządzenie NanoFx dostępne jest z dwoma rodzajami zakończeń: z kątem zgięcia 15° oraz w kształcie krzywej A, specjalnie zaprojektowane do trudno dostępnych urazów stawu skokowego. Podczas zabiegu z użyciem NanoFx® chirurg wykonuje odpowiednią ilość otworów w kości specjalnym drutem nitynolowym, który w przeciwieństwie do drutu Kirschnera zachowuje swój kształt powodując krwawienie. Umożliwia to odbudowę tkanki chrzęstnej, wypełniając miejsce urazu nową tkanką łączną tworząc jednorodną powierzchnię stawową.   

Zostało udowodnione naukowo, że zabieg z użyciem NanoFx® umożliwia wykonywanie węższych i głębszych otworów w kości niż ma to miejsce w przypadku użycia tradycyjnej techniki mikrozłamań, bardziej pobudzając szpik kostny i dając lepsze efekty.   

Ponieważ nanozłamania wykonane za pomocą urządzenia NanoFx® osiągają 9 mm głębokości przy 1 mm średnicy, szpik kostny może wypływać i tworzyć skrzep, nie powodując osłabienia kości. Z czasem skrzep przekształca się w nową tkankę, wypełniającą ubytek chrząstki w kolanie, barku czy kostce.  

15 Degree Handle  –  Zakończenie z kątem zgięcia 15°
A-CurveHandle  –  Zakończenie w kształcie krzywej A

Avarage 9 mm depth  –  Średnia głębokość 9 mm    

NanoFx® przynosi ulgę w bólu.  

Główne zalety NanoFx®:

  • Nie uszkadza kości ze względu na mniejszą kompresję
  • Większa ilość otworów pozwala na zwiększony przepływ szpiku do miejsca urazu
  • Lepsza jakość tkanki i ulga w bólu
  • Poprawa efektywności i dłuższa trwałość zregenerowanej tkanki wypełniającej ubytek
  • Zmniejsza ryzyko tworzenie się osteofitów (narośli kostnych)